powrót do strony głównej
Ciekawe serwisy z których możesz wysłać SMS
      Poprzez tą stronę możesz wysłać SMS do swoich przyjaciół. Dość długo przeglądałem strony internetowe. Z początku natrafiłem na serwis http://www.free4web.pl - bardzo ciekawy skądinąd z uwagi na różnorakie komponenty które można wykorzystać na stronach www.

   Okazuje się że umieszczenie dobrej bramki na stronie www jest problemem bardzo skomplikowanym. Każdy z operatorów sieci telefonii komórkowych ciągnie w swoją stronę. Dlaczego tak się dzieje ? Tak do końca chyba nie wiadomo. Przeglądając angielskie i czy szwedzkie strony informacyjne SMS rzadko można natknąć się na polskich operatorów a przecież mamy ich aż trzech. Są Czesi , Turcy, Rosjanie , nawet Rumuni a my jakoś tak z boku. Dużo o SMS-ach w praktyce można uzyskać ze strony http://www.text.plusgsm.pl/smsgate.htm i chwałaPLUSOWI za to.

   Już chciałem wykorzystać kod HTML ale okazało się że skrypt uruchamiany jest z zagranicy. Nie mogłem zrozumieć dlaczego nasi operatorzy nie mogą zrobić takiego wspólnego skryptu na Polskę. Co gorsza ERA GSM jest jakby "wielkim indywidualistą" i korzysta z bardzo dobrej technologii przesyłania danych w języku .asp. Wracając do PLUSA - brawo za opublikowanie skryptu ! ale cóż z tego jeśli można z tej bramki wysyłać tylko informacje do sieci PLUS

 

    Niestety z uwagi na to że serwer zawieszał się i przestawał działać zdecydowałem się na poszukiwanie innego kodu który można wkleić na stronę www.  

   Po dłuższych wahaniach postanowiłem umieścić bramkę SMS nowego przebojowego portalu http://www.gadaj.pl .Czy będzie ona nalezycie funkcjonować ? Czas pokaże.

    Możliwe są aż 3 sposoby wysłania SMS-ów z tej strony:

  1. poprzez bramkę operatora >>
  2. poprzez bramkę serwisu "gadaj"
  3. poprzez wejście na dowolnie wybrany inny serwis

MIŁEGO SMS-owania

Gadu Gadu
Bez komentarza 435 kB
WinSMS
Najlepsza baza danych SMS 1,94 MB
TLEN
Tlen zawsze próbuje się wybić :) 600 kB
SMSBOX
ciagle szlifowany 420 kB
SMSFREE
pełen inwencji i pomysłów 387 kB
INET SMS
Na pewno warto 534 kB
eSeMeS
Rewelacja 540 kB
      Wszystkich entuzjastów SMS a w szczególności uzdolnionych programistów którzy wierzą w swoje możliwości zachęcamy do bezpłatnego reklamowania swoich programów na łamach naszych stron internetowych.     Trzeba wierzyć w polską myśl techniczną a przykładem tego mogą być prezentowane programiki polskiego autorstwa.